Złoto i brąz dla AZS-u Opole na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów

utworzone przez | cze 7, 2021 | Aktualności, Zawody | 0 komentarzy

Na zakończonych w Warszawie Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów reprezentanci Klubu Judo AZS Opole zdobyli dwa piękne medale oraz piąte i siódme miejsce.

Złoty medal w kategorii do 52 kg zdobyła ALICJA  MYŚLIWIEC ! To był dzień ALUTKI 🙂  Spokój, koncentracja, dobra praca na uchwycie oraz dyscyplina taktyczna przyniosły tytuł Mistrzyni Polski Juniorek’ 2021. Pierwszym trenerem zawodniczki był szkoleniowiec Edward Faciejew, a po jego śmierci  sztab szkoleniowy w osobach Bartosza Dobranowskiego, Tomasza Kowalskiego i Anny Chodakowskiej.

Brązowy medal kategorii do 100 kg zdobył ANDRZEJ RADZIK ! W zawodach stoczył 4 walki, w tym 3 zwycięskie. Uległ jedynie zwycięzcy kategorii, a walkę o brązowy medal rozstrzygnął  przed czasem. Pierwszym trenerem zawodnika był szkoleniowiec Grzegorz Kozdraś. Przez wiek kadeta z powodzeniem prowadził go trener Jerzy Dodzian. Aktualnie Andrzej trenuje w grupie prowadzonej przez trenerów Annę Chodakowską i Bartosza Dobranowskiego.

Piąte miejsce w kategorii do 78 kg zajęła EMILIA GONSIOR (bilans walk 1:2) Zawodniczka stoczyła bardzo wyrównane walki o wejście do finału i o brązowy medal jednak to przeciwniczkom udało się w dogrywkach uzyskać przewagę. Siódme miejsce w kategorii do 63 kg zajęła AMELIA KONFISZ (bilans walk 2:2).

Obie zawodniczki są młodszym rocznikiem juniorek i potencjalnie najmocniejsze będą w przyszłym roku.

Z bilansem walk 1:1 zakończył zawody ADAM BUNKIEWICZ startujący w kategorii do 73 kg.

Zdaniem trenerów zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Wszystkim zawodnikom, bez względu na wynik dziękujemy za ambicję, poświęcenie, systematyczną pracę i godne reprezentowanie Klubu.

Serdeczne podziękowania dla Partnerów wspierających szkolenie i działalność Klubu:

Miasto Opole
Województwo Opolskie
Zakład Komunalny w Opolu
Regina Tour Wypożyczalnia Samochodów
TarCo sp. z o.o.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *