1.Grand Prix Ostravy, 24-25.02.2018 r.

Realizację projektu „Judo Łączy Pogranicze rozpoczął partner 1.JC Banik Ostrava organizacją turnieju judo pod nazwą Grand Prix Ostravy. W imprezie uczestniczyło ponad tysiąc uczestników wz kilku krajów Europy, w tym wszyscy partnerzy projektu: 1.JC Banik Ostrava, Judo Żelezo Hranice, Polonia Rybnik i KJ AZS Opole.

Grand Prix Ostrawy - zdjęcie grupowe

2. Workshop w Opolu, 07.04.2018 r.

Z udziałem wszystkich partnerów projektu doszło do spotkania szkoleniowego w Opolu. W programie Workshopu były dopołudniowe zawody dla roczników 2004-2008, wspólny posiłek oraz sesja treningowa z udziałem mistrza judo Tomasza Kowalskiego (mistrz Polski, mistrz Europy Juniorów, mistrz Europy Młodzieży, 2-krotny wicemistrz Europy Seniorów, zwycięzca Turnieju Jigoro Kano w Tokio, wychowanek KJ AZS Opole). Zawody rozegrane na 4 matach przebiegły bardzo sprawnie i w bardzo miłej atmosferze. W roli sędziów wystąpili starsi zawodnicy KJ AZS Opole. Wieczorem chętni skorzystali z relaksu na basenie.

Workshop w Opolu - zdjęcie grupowe uczestników

3. Workshop w Ostravie, 04-05.05.2018 r.

W majowy weekend w Ostravie w ramach realizacji programu współpracy transgranicznej odbyła się kolejna edycja workshopu t.j. treningowo-szkoleniowego spotkania zawodników i trenerów czterech partnerskich klubów : 1.JC Banik Ostrava, Judo Żelezo Hranice, KS Polonia Rybnik i KJ AZS Opole. Tym razem organizatorem i gospodarzem akcji był czeski klub 1.Judo Club Banik Ostrava, a jej program zawierał wspólne treningi o charakterze technicznym oraz randori i był dedykowany starszym, bardziej doświadczonym zawodnikom wszystkich partnerów.

Workshop w Ostrawie - zdjęcie grupowe uczestników

4. Polsko-czeski obóz w Żywcu I, 15-26.08.2018 r.

W Żywcu odbył się obóz treningowy, w którym wzięli udział zawodnicy wszystkich 4 klubów pogranicza : KJ AZS Opole, 1.JC Banik Ostrava, KS Polonia Rybnik, Judo Żelezo Hranice. Pod okiem polskich i czeskich szkoleniowców zawodnicy doskonalili swoją formę i wymieniali nie tylko sportowe doświadczenia ????????????. W dniach wolnych od treningów uczestnicy mogli skorzystać z górskich spacerów i aquaparku. Podczas obozu doszło również do spotkania sztabu organizacyjnego projektu.

Obóz w Żywcu - zdjęcie grupowe uczestników

5. Workshop w Rybniku

Kolejne spotkanie partnerów miało miejsce w Rybniku. Uczestniczyli w nim zawodnicy w kategoriach wiekowych młodzika, kadeta i juniora oraz ich trenerzy. Podczas 2-dniowego spotkania miały miejsce wspólne treningi o charakterze randori oraz wspólne oglądanie transmisji z Mistrzostw Świata w judo. Kolejny element integracji stanowiła wspólna kolacja.

Workshop w Rybniku - zdjęcie trenerów na tle walczących zawodników

6. Workshop w Hranicach, 12-13.10.2018 r.

Workshop w Hranicach to kolejne spotkanie szkoleniowców i zawodników starszych grup wiekowych (młodzik, kadet, junior). Tym razem nasza ekipa mogła uczestniczyć tylko w pierwszym dniu akcji. Po odbytym treningu o charakterze randori bez korzystania z noclegu wróciliśmy do Opola.

Workshop w Hranicach - zdjęcie grupowe uczestników

7. Workshop w Ostravie, 8-9.12.2018 r.

W spotkaniu w Ostravie organizowanym przez klub Judo Banik Ostrava brały udział młodsze dzieci z naszego klubu. W ramach czesko-polskiej integracji odbyła się wspólna, fascynująca wycieczka do muzeum „Świata techniki”, które w przeszłości było ogromną hutą żelaza, a obecnie jest jednym z najnowocześniejszych centrów nauki i techniki w tym rejonie. Kolejnym etapem integracji było wspólne randori na macie.

Workshop w Ostrawie - zdjęcie grupowe uczestników

8. Obóz na Pradziadzie I, 11-22.12.2018☃️❄️⛷️

Partnerzy z klubów 1JC Banik Ostrava, Judo Żelezo Hranice i KJ AZS Opole odbyli wspólny zimowy obóz pod Pradziadem. Po letnim obozie w Żywcu oraz serii spotkań szkoleniowo-treningowych (Workshopów) w Opolu, Ostravie, Rybniku i Hranicach przyszedł czas na góry. Tym razem treningi na macie były tylko uzupełnieniem. Zawodnicy korzystali z siłowni, kompleksu saun i jakuzi ale przede wszystkim … ze śniegu, pięknie przygotowanych tras narciarskich i „bieżek”, bo tak po czesku nazywają się narty biegowe. Dla czeskich partnerów treningi na biegówkach to „bułka z masłem” ale dla polskich, to najczęściej pierwszy kontakt w życiu z nartami biegowymi. Było super !!!

Obóz na Pradziadzie - zdjęcie grupowe uczestników

9. Workshop w Hranicach, 25-26.01.2019 r.

Kolejny rok współpracy partnerzy projektu rozpoczęli spotkaniem w Hranicach. Był on ponownie dedykowany zawodnikom grup wiekowych młodzik, kadet, junior i starszym. W ciągu 2 dni odbyły się 3 treningi o charakterze technicznym i sparingowym. Wieczorem tradycyjnie wszyscy uczestnicy spotkali się na wspólnej kolacji.

Workshop w Hranicach - zdjęcie trenerów z rozpoczęcia treningu

10. Grand Prix w Ostravie, 23-24.02.2019 r.

1.Judo Club Banik Ostrava był organizatorem kolejnego elementy projektu jakim był turniej Grand Prix Ostravy. W imprezie zorganizowanej z ogromnym rozmachem uczestniczyło ponad tysiąc młodych zawodników, w tym wszyscy partnerzy projektu.

11. Polsko-Czeski obóz w Żywcu, 17-28.08.2019 (17-21.08.2019)

Uczestnicy projektu liczyli na kolejny świetny obóz w Żywcu. Do internatu ZSME przyjechało kilkuset zawodników z Polski i Czech, w grupach wiekowych od młodzika po seniora, w tym wszyscy partnerzy projektu. Niestety wspólne treningi pokrzyżowała wszystkim „jelitówka”, która się rozpanoszyła, nie wybierając czy to Czech czy Polak. Ostatecznie ekipa z Opola zdecydowała się przerwać obóz i wrócić do domu. Tak więc partnerzy projektu realizowali swoje zadania w doli i niedoli, w zdrowiu i chorobie, jak na dobrych partnerów przystało ????.

Polsko - Czeski obóz w Żywcu - zdjęcie grupowe uczestników

12. Międzynarodowy Turniej Judo dla Dzieci – Memoriał Edwarda Faciejewa, 30.11-01.12.2019 r.

Klub Judo AZS Opole był organizatorem Międzynarodowego Turnieju Judo dla Dzieci pod nazwą Memoriału Edwarda Faciejewa. Pan Edward był założycielem Klubu, jego wieloletnim szkoleniowcem i inicjatorem realizacji Projektu „Judo Łączy Pogranicze”. Niestety zmarł, a turniej który miał organizować stał się jego Memoriałem. W ciągu dwóch dni zawody do opolskiej Stegu Areny zawitało prawie 700 uczestników z 46 klubów Polski, Czech, Słowacji i Holandii. Stoczono ponad tysiąc walk, a dekoracji zwycięzców towarzyszyło 6 medalistów mistrzostw świata i Europy: Agata Ozdoba, Katarzyna Kłys, Anna Chodakowska, Agata Mróz-Pankowska, Krzysztof Wiłkomirski, Tomasz Kowalski i Tomasz Szczepaniak. Niedzielny trening z mistrzem prowadził zwycięzca prestiżowego Turnieju Jigoro Kano Tomasz KowalskiW zawodach startował wnuczek pana Edwarda Faciejewa wygrywając swoją kategorię wagową. Dziadek by się ucieszył.

Międzynarodowy Turniej Judo dla Dzieci - Memoriał Edwarda Faciejewa - zdjęcie sali zawodów

13. Obóz na Pradziadzie II, 10-21.12.2019 r.

Partnerzy projektu po raz drugi spotkali się w Sportovni Kurzhotel na czeskim Pradziadzie, aby odbyć ostatni już projektowy obóz. Był jak zwykle śnieg, góry, narty, siłownia, sauna i wspólne wieczory w polsko-czeskim gronie. Atmosfera była fantastyczna. Tą bardzo udaną akcją na granicy Polski i Czech zakończyliśmy działania w ramach projektu „Judo Łączy Pogranicze”.

Obóz na Pradziadzie - zdjęcie grupowe uczestników