Srebro Macieja Kozłowskiego na Mistrzostwach Polski Młodzików !

utworzone przez | paź 31, 2022 | Aktualności | 0 komentarzy

Dziesięciu młodzików Klubu Judo AZS Opole uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Młodzików (roczniki 2007 i 2008) w Kielcach. Ponieważ start w mistrzostwach nie poprzedzały żadne imprezy eliminacyjne zawody były bardzo licznie obsadzone. W niektórych kategoriach wagowych startowało powyżej 60 zawodników.

Najlepiej z ekipy spisał się MACIEJ KOZŁOWSKI, który zdobył srebrny medal w kategorii do 90 kg (bilans walk 4:1, 32 zawodników w wadze) ! Nasz zawodnik zdecydowanie i przed czasem rozstrzygał swoje walki i dopiero w finale uległ rywalowi. Serdecznie gratulujemy Maćkowi, jego trenerom oraz rodzicom. Pierwszym trenerem zawodnika była pani Beata Śmieja (Kucharzewska), uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie. Kolejnymi trenerkami były pani Jolanta Matyszok (Wojnarowicz) oraz Anna Chodakowska, obie były medalistkami mistrzostw Europy i uczestniczkami mistrzostw świata w judo. Aktualnie trenerem Maćka jest Bartosz Dobranowski, współtwórca sukcesów naszych wspaniałych seniorów. Mama zawodnika również w przeszłości trenowała judo, a brat Mateusz jest aktualnym wicemistrzem Polski Młodzieży (U 23), oboje to wychowankowie trenera Edwarda Faciejewa. Czyżby więc Maciek skazany był na sukces ???? Otóż NIE ! Zdobycie srebrnego medalu tak licznie obsadzonej imprezy oczywiście zależy od dobrych szkoleniowców i tradycji klubowych, ale przede wszystkim … od samego zawodnika, jego determinacji, systematyczności i umiejętności pokonywania własnych słabości.

W zawodach świetnie spisał się również SZYMON RADZIEJOWSKI, który w kategorii do 81 kg zajął 5-te miejsce (bilans walk 4:2, 64 zawodników w wadze). Trenerem zawodnika jest Anna Chodakowska. Szymon jest kolejnym przykładem tego, że w sporcie niezbędna jest wytwałość i determinacja. We wrześniu ubiegłego roku zawodnik uległ poważnej kontuzji (złamanie kości podudzia) i cały rok cierpliwie wracał do zdrowia i sportu. Wielkie gratulacje dla zawodnika i rodziców :-).

W zawodach dobrze zaprezentowali się również BRAJAN MAZUR i TOBIASZ KORASADOWICZ, którzy w kategorii do 55 kg (63 zawodników w wadze) stoczyli po 4 walki (2 wygrane i 2 przegrane). Obaj pokazali ładne i wszechstronne judo.

Podobnie w kategorii do 66 kg zaprezentował się JAKUB DALACH (bilans walk 2:2, 61 zawodników).

Wyniki pozostałych uczestników prezentujemy poniżej:

  • KACER KAPUŚNIAK w kat. 60 kg (1:2, 59 zawodników w wadze)
  • JAKUB ŁYSZCZARZ w kat. 60 kg (1:1, 59 zawodników)
  • MARTYNA MAŁCZAK w kat. 57 kg (0:1, 38 zawodniczek)
  • KAMIL ŻOŁĄDŹ  wkat. 73 kg (0:1, 40 zawodników)
  • WIKTOR SOKOŁOWSKI  w kat. 90 kg (0:1, 32 zawodników)

Z zawodnikami na codzień pracuje trener Anna Chodakowska oraz asystent Bartosz Gruchalski. Oboje towarzyszyli swoim podopiecznym podczas zawodów. Wszystkim gratulujemy dobrej postawy i godnego reprezentowania Klubu, miasta Opola i Województwa Opolskiego.

Wyjazd zawodników na imprezę mistrzowską został sfinansowany ze środków Województwa Opolskiego. Serdecznie dziękujemy :-).

 

 

 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *