Puchar Polski Kadetów w Piasecznie

utworzone przez | mar 14, 2021 | Aktualności, Zawody | 0 komentarzy

W sobotę (13.03.21) Piaseczno gościło na swoich matach bardzo liczną grupę kadetów (U18). Niektóre kategorie liczyły nawet 60 zawodników. W poszukiwaniu startów w Piasecznie oprócz rocznikowych kadetów  pojawili sie również młodzicy z rocznika 2006. W tej rywalizacji wystartowała 5-tka zawodników naszego Klubu.

Najlepiej spisał się Bartosz Gruchalski, który w kategorii do 60 kg (43 uczestników) dotarł do finału i ostatecznie zajął II mejsce. Bilans walk 5:1. Tym samym zakwalifikował się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w czerwcu b.r.

Na piątym miejscu w kategorii do 52 kg z bilansem walk 3:2 rywalizację  zakończyła Anna Świtniewska. To pierwszy start Ani od września 2020. Pandemia bardzo ograniczyła ilość startów, które są zawodnikom potrzebne jak woda na pustyni.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje najmłodsza w ekipie Monika Gonsior (kat. 63 kg, bilans walk 1:2), która toczyła równorzędne walki ze starszymi przeciwniczkami, każdorazowo uzyskując przewagę punktową. Niestety z powodu błędu sędziowskiego przegrała swoją drugą, ważną walkę. Nie mamy w zwyczaju usprawiedliwiać przegranych błędami sędziów, ale w tej sytuacji Sędzia  Główny zawodów uznał błąd, udzielił upomnienia sędziemu maty i wyraził ubolewanie z powodu pomyłki. Niestety zawody potoczyły sie dalej i szkody poniesionej przez zawodniczkę nie dało się już naprawić :-(.

W zawodach startowali również „świeżo upieczeni” kadeci Fabio Tarkowski w kat. do 73 kg (bilans walk 1:1) oraz Gracjan Lubasiński w kat. do 66 kg (0:1). Są najmłodszym rocznikiem kadeta i potrzebują więcej czasu i startów, aby „zadomowić” się w tych najliczniejszych i bardzo wymagających kategoriach wagowych.

Start w Pucharze Polski traktujemy szkoleniowo, obserwujemy jak prezentują się zawodnicy, jakie popełniają błędy i oceniamy jak prowadzić dalszą pracę szkoleniową w oczekiwaniu na najważniejszą krajową imprezę kadetów czyli  Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Na zdjęciu na drugim miejscu podium Bartosz Gruchalski z nagrodą – poduszeczką I LOVE JUDO 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *