Puchar Polski Juniorów w Opolu

utworzone przez | lut 28, 2021 | Zawody | 0 komentarzy

Nareszcie doczekaliśmy się zawodów! W sobotę 27 lutego w Opolu odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Startowało w nim 9-cioro zawodników naszego klubu: 6 juniorów i 3 spragnionych startu zawodników młodszej grupy wiekowej czyli kadetów. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że zawody czasu pandemii niosą ze sobą wiele niespodzianek. Przyczyn jest wiele, m.in. bardzo ograniczona ilość startów, zróżnicowany  dostęp do  obiektów treningowych, ale także dynamiczny  rozwój młodych zawodników. Oto wyniki naszej grupy:

Amelia Konfisz – II m w  kat. do  63 kg, bilans walk 3:1, udany debiut w  grupie wiekowej juniorek i w nowej kategorii wagowej!

Mateusz Kozłowski – II m w kat. do 73 kg, bilans walk 4:1, dobry start zawodnika !, szczególnie cieszy przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Juniorów.

Emilia Gonsior – V m w kat. do 78 kg (bilans walk1:2) oraz  Andrzej Radzik – VII m w kat.100 kg  (bilans walk 1:2) to ubiegłoroczni medaliści Olimpiady Młodzieży. Ich start w nowych kategoriach wagowych i w nowej grupie wiekowej nie był zbyt udany, ale do Mistrzostw Polski Juniorów mamy jeszcze miesiąc treningów :-).

Alicja Myśliwiec w kat. do 57 kg z bilansem walk 1:1 odpadła z rywalizacji

Adam Bunkiewicz w kat.do 73 kg z bilansem walk 1:1 odpadł z rywalizacji.

Nasi kadeci Anna Świtniewska (52 kg) oraz Bartosz Gruchalski (60 kg), których zadaniem było „przetrzeć się” w turnieju przed nadchodzącymi zawodami kadetów założenie wypełnili. Stoczyli po jednej walce. Natomiast Fabio Tarkowski, który również miał się „przecierać” najwyraźniej się zapomniał i tak się rozpędził, że stoczył aż 6 walk, z tego 4 zwycięskie. W rywalizacji z dużo starszymi przeciwnikami zajął  VII m w kat.do 73 kg. Brawo!

W niedzielę 28.02 w Pucharze Świata Seniorów w Pradze wystąpi dwójka naszych zawodników: Tomasz Szczepaniak w kat.do 90 kg oraz Jakub Pankowski w kat. do 81 kg. Trzymamy kciuki!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *