Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Złoty medal Fabio Tarkowski!

utworzone przez | kwi 30, 2022 | Aktualności, Zawody | 0 komentarzy

W Białymstoku zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży na której nasze województwo reprezentowali zawodnicy Klubu Judo AZS Opole: FABIO TARKOWSKI i MATEUSZ PANKOWSKI oraz szkoleniowiec BARTOSZ DOBRANOWSKI. Nasza ekipa wróciła do Opola ze złotem i punktowaną 7-mą lokatą. Poniżej krótki opis startu naszych zawodników:

FABIO TARKOWSKI  zdobył złoty medal w wadze do 81 kg potwierdzając swoją krajową dominację w tej kategorii wagowej i wiekowej. Nasz zawodnik jako lider rankingu był rozstawiany i miał tzw. „wolny los”. Swoje walki rozpoczął w II rundzie zawodów i wszystkie cztery pojedynki, włącznie z finałowym zakończył zwycięstwami przed czasem. Wielkie gratulacje dla zawodnika, rodziców, trenerów Bartosza Dobranowskiego, Anny Chodakowskiej i Grzegorza Marońskiego, a także sparingpartnerów. Choć judo jest sportem indywidualnym ogromne znaczenie ma grupa treningowa, w której się na codzień pracuje ??.

MATEUSZ PANKOWSKI zajął 7-me miejsce w wadze do 60 kg z bilansem walk 2:2. Serdeczne gratulacje dla zawodnika, któremu w walce o Olimpiadę Młodzieży przyszło się zmierzyć nie tylko z przeciwnikami na macie, ale również z przeciwnościami losu. Dziękujemy pani psycholog Agacie Mróz-Pankowskiej za wkład w dyspozycję naszych zawodników ?

Warto przypomnieć, że start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w judo jest możliwy po wcześniejszym przejściu regionalnych zawodów kwalifikacyjnych wyłaniających w każdej kategorii wagowej 24 najlepszych zawodników. Tylko tak wyłoniona grupa może wystartować w finałach OOM. W tym roku ze wsystkich klubów naszego województwa zakwalifikowało się tylko dwóch zawodników, obaj reprezentują Klub Judo AZS Opole.

Wielkie podziekowania dla Miasta Opole i Województwa Opolskiego za wsparcie działaności szkoleniowej Klubu.

Fabio Tarkowski - 1 miejsce podium
Mateusz Pankowski - 7 miejsce
Trener Bartosz Dobranowski

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *