Mistrzostwa Polski Juniorów – dwa złota i brąz !

utworzone przez | mar 12, 2023 | Aktualności | 0 komentarzy

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu wzięła udział 5-tka zawodników trenera Bartosza Dobranowskiego. Do Opola przywieźli 3 medale: 2 złota oraz brąz:

FABIO TARKOWSKI zdobył złoty medal w kategorii do 81 kg. Stoczył 4 zwycięskie walki i wraz ze swoim trenerem stanął na najwyższym stopniu podium. Szkoleniowiec podsumował start słowami: „Zrobił co miał zrobić. Są mankamenty nad którymi ciągle trzeba pracować”. Jednak wszyscy powinni być świadomi, że za medalem stoi ogromna, systematyczna praca, umiejętność godzenia różnych życiowych obowiązków, wsparcie rodziców i mądre prowadzenie trenerskie. Fabio ma ambicje międzynarodowe, chce zakwalifikować się na tegoroczne mistrzostwa Europy i świata juniorów. Złoty medal jest otwarciem tej drogi, a pierwszym krokiem powołanie na międzynarodowy camp treningowy w Antalyi (Turcja). Wielkie gratulacje !

EMILIA GONSIOR zdobyła złoty medal kategorii +78 kg. Stoczyła 3 zwycięskie walki i wraz z trenerem stanęła na najwyższym stopniu podium. Emilia miała długą przerwę z powodu doznanej kontuzji. Powrót na matę i start w mistrzostwach wymagał odwagi i determinacji. Wielkie brawa !

ANNA ŚWITNIEWSKA zdobyła brązowy medal kategorii do 57 kg. W turnieju Ania stoczyła 3 walki. Przegrała walkę o wejście do finału ze zwyciężczynią kategorii i zdecydowanie na 2 waza ari rozstrzygnęła walkę o brąz. Jej medal to efekt determinacji i wieloletniej pracy pod okiem dobrych trenerów. Brawo Aniu!

ANDRZEJ RADZIK i GRACJAN LUBASIŃSKI tym razem wrócili bez medalu. Obaj przegrali swoje pierwsze walki i odpadli z rywalizacji. Pracujemy dalej Panowie !

Serdeczne podziękowania dla zawodników, trenerów, rodziców oraz wspierających działalność Klubu: Miasto Opole, Województwo Opolskie, Akademicki Związek Sportowy, WZ LZS W Opolu, Politechnikę Opolską oraz firmy Tarco sp. z o.o. i Regina Tour Wypożyczalnie Samochodów.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *