śr. Lut 26th, 2020

AZS Opole Klub Środowiskowy Judo

Szkolimy zawodników od pokoleń

Międzynarodowy Festiwal Judo w Opolu

2 min read

28 i 29 czerwca w sali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu odbył się Międzynarodowy Festiwal Judo. W pierwszym dniu rozegrano turniej indywidualny dla dzieci i młodzieży w wieku U13 i U15. W 23 kategoriach wagowych rywalizowało 95 zawodniczek i zawodników z 13 klubów, w tym 4 zagranicznych z Czech, Słowacji i Ukrainy. Zawody przebiegły bardzo sprawnie dzięki zastosowaniu elektronicznego systemu rejestracji oraz prowadzenia rozgrywek. Oto wyniki naszych zawodników :

Dziewczęta U15 : do 48 kg – II m. Alicja Myśliwiec (0:2)

Chłopcy U15 : do 46 kg – I m. Jakub Pankowski (6:0) do 55 kg – III m. Daniel Lubicki (3:1) do 81 kg – III m. Dominik Jaworski (2:1)

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, a zwycięzcy poszczególnych kategorii upominki w postaci torby/plecaka. Wszystkie wręczane przedmioty zostały oznakowane logo Projektu.

W drugim dniu Festiwalu odbył się turniej drużynowy, w którym wzięło udział osiem 10-cioosobowych zespołów. Tradycyjnie rywalizacja drużynowa wywołała ogromne emocje, jednak nie zdominowały one życzliwej, sportowej atmosfery. Mniej liczne zespoły, nie dysponujące 10-cioma zawodnikami łączyły się wystawiając jedną ekipę. Słowacki zespół DUKLA z Bańskiej Bystrzycy zasilony zawodnikami z Ukrainy okazał się zwycięzcą drużynowej rywalizacji. Drugie miejsce zajął nasz projektowy partner – czeski zespół 1.JC Banik Ostrawa I, mecz o trzecią lokatę zwyciężył gospodarz turnieju – Klub Judo AZS Opole. Najlepsze zespoły otrzymały medale, dyplomy i pamiątkowe statuetki. Nagrodzeni zostali również ich trenerzy.

Na widowni zasiedli sympatycy judo, wśród nich całe rodziny startujących zawodników oraz zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele Miasta Opola, Województwa Opolskiego oraz sponsorów. Jeden z nich ufundował uczestnikom Festiwalu ponad 300 lodów, co dla młodych zawodników było chyba największą atrakcją turnieju, a dla przegranych skutecznym pocieszeniem. Po zakończonych zawodach organizatorzy zabrali swoich czeskich partnerów na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie.

Międzynarodowy Festiwal Judo swoją nazwę zawdzięcza chęci pokazania (przeglądu) różnych form rywalizacji. Po turnieju indywidualnym i drużynowym, w trzecim dniu imprezy (30.06.14) przeprowadzono dwa treningi o charakterze randori (japońska nazwa walk treningowych), w których wzięło udział 53 zawodników z Czech, Ukrainy i Polski. Pomiędzy polskimi i czeskim partnerami, tak zawodnikami jak i trenerami, pojawiły się serdeczne więzi. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na wspólny, sierpniowy obóz w Czechach.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.