1. JC Banik Ostrava i Klub Judo AZS Opole zrealizowały trzeci punkt Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republiki Czeskiej i Rzeczpospolitej Polskiej – w Ostrawie odbył się przyjacielski turniej judo w kategorii wiekowej młodzików i dzieci.


Impreza była bardzo oryginalna (bezpośrednio po turnieju indywidualnym odbył się turniej drużynowy), bardzo pożyteczna (każdy zawodnik stoczył rekordową liczbę pojedynków) i niezwykle sympatyczna (poza klubami – partnerami wystartowali reprezentanci 3 innych czeskich klubów). AZS-iacy w Ostrawie do rywalizacji przystąpili  „z podniesioną przyłbicą”, do Opola wrócili „z tarczą”.

Z reporterskiego obowiązku, a przede wszystkim z przyjemnością przekazujemy poniżej „opolskie akcenty” turnieju:

DZIEWCZYNKI INDYWIDUALNIE

do 40 kg – II m. Maja Miążek 0:1(0:1),

do 48 kg – I m. Alicja Myśliwiec 2:0(20:0), II m. Anna Szyndler 0:2(0:20),

CHŁOPCY INDYWIDUALNIE

do 34 kg – I m. Daniel Górka 2:0(20:0), III m. Jakub Dubikowski 0:2(0:20),

do 38 kg – II m. Filip Salkiewicz 3:1(30:10),

do 46 kg – II m. Wojciech Wojnowski 2:2(20:11),   IV m. Daniel Lubicki 2:2(2:20),

do 50 kg – I m. Adam Bunkiewicz 4:0(35:0)

do 55 kg – V m. Kamil Muzolf 0:4(0:40),

+  60 kg – I m. Mateusz Kozłowski 2:0(20:0),

MŁODZICZKI INDYWIDUALNIE

do 48 kg – II m. Agnieszka Kołodziej,   III m. Ines Figielus

MŁODZICY INDYWIDUALNIE

do 42 kg – I m. Jakub Pankowski 20(20:0),

do 46 kg – II m. Piotr Berlanka 3:1(30:10),   III m. Juliusz Połącarz 1:2(10:20),

do 66 kg – II m. Sławomir Wojnowski 1:1(10:10),

+ 73 kg – II m. Dominik Jaworski 0:2(0:20),

TURNIEJ DRUŻYNOWY MŁODZIKÓW

PRZEBIEG I WYNIKI KOŃCOWE TURNIEJU DRUŻYNOWEGO

KLUB

X

1

2

3

4

Suma punktów z walk

PUNKTY MECZOWE

MIEJSCE

 

1.JC Banik Ostrava

 

1

x

4:4

7:2

6:2

17:8

5

I

40:40

70:20

60:15

170:75

 

KJ AZS Opole

 

2

4:4

x

6:2

6:3

16:9

5

II

40:40

60:20

60:30

160:90

 

Slezan Opava

 

3

2:7

2:6

x

5:2

9;15

2

III

20:70

20:60

50:20

90:132

 

Femax Hranice

 

4

2:6

3:6

2:5

x

7:17

0

IV

15:60

30:60

20:50

65:170

W turnieju drużynowym Klub Judo AZS Opole reprezentowali: Daniel Górka, Filip Salkiewicz, Jakub Pankowski, Wojciech Wojnowski, Piotr Berlanka, Adam Bunkiewicz, Mateusz Kozłowski, Sławomir Wojnowski i Dominik Jaworski.

Opiekunami naszej młodzieży w Ostrawie byli szkoleniowcy Klubu Judo AZS Opole Edward Faciejew i Jerzy Dodzian oraz Członek Zarządu UKS Okay Opole Mariusz Górka.